Bejegyzés/oldal: 10 20 50 100
Adamczyk Katalin
Etnográfus, a Csomai Községi Óvoda intézményvezetője, a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola PhD hallgatója. Kutatási területe a kárpátaljai magyar szokásrendszer, hiedelemvilág. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Stepan Demianchuk Nemzetközi Humán Ekonómiai Egyetemen végezte.
Baraté Ágnes
Festő, a Révész Imre Társaság, és a Külhoni Magyar Cserkészet tagja. Tanulmányait a Drezdai Képzőművészeti Egyetemen, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, a Kárpátaljai Művészeti Főiskolán, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Bátyi Szilvia
Nyelvész, a Pannon Egyetem, Magyar és Alkalmazott Nyelvtudományi Intézet egyetemi adjunktusa. Kutatási területe a két- és többnyelvűség, nyelvkopás, nyelvi tájkép. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Pannon Egyetemen végezte.
Becske Pál-Zsolt
Történész, a Debreceni Egyetem abszolvált PhD hallgatója. Kutatási területe a történelmi Máramaros-Ugocsai Református Egyházmegye társadalom- és gazdaságtörténete a 19–20. században, Máramaros vármegye és az egykori öt koronaváros (Huszt, Visk, Técső, Hosszúmező, Máramarossziget) népességfejlődése, vallási és etnikai összetétele (1850–1910). Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Bence Norbert
Fizikus, az Ungvári Nemzeti Egyetem Fizika Karának doktorandusz hallgatója. Kutatási területe a nagyenergiás részecskefizika, a nagy energiájú proton-(anti)proton ütközések. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Benedek Viktória
Geográfus, a Debreceni Egyetem, Földtudományok Doktori Iskola Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszék PhD hallgatója. Kutatási területe a humánerőforrás készletek feltérképezése Kárpátalján, tanulmányi és munkavállalási célú mobiltás, roma kutatás. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Debreceni Egyetemen végezte.
Csordás László
Irodalmár, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Filológia Tanszék, Magyar Tanszéki Csoport tanársegéde, oktatója, az EGYÜTT folyóirat (irodalom–művészet–humán tudományok–kultúra), rovatszerkesztője (kritika). Kutatási területe a határon túli / kisebbségi magyar irodalmak, kárpátaljai magyar irodalom, irodalomkritika, kultúratudományi idegenségkutatás, Szilágyi István életműve. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Demes Sándor
Fizikus, a Rennes-i Egyetem (Univ Rennes), Fizika Intézet (IPR – UMR 6251) posztdoktori kutatója. Kutatási területe a molekuláris ütközések és kémiai reakciók elmélete. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Ukrán Nemzeti Tudományos Akadémia Elektronfizikai Kutatóintézetében végezte.
Demeter László
Biológus, az Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézet tudományos segédmunkatársa, a Pécsi Tudományegyetem, Biológiai és Sportbiológiai Doktori Iskola PhD hallgatója. Kutatási területe a Pannon régió, keményfaliget erdők, vegetációdinamika, erdőtörténet, erdei legeltetés, erdőhöz kapcsolódó hagyományos ökológiai tudás. Tanulmányait az II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán végezte.
Demján Izabella
Nyelvész, a Paamon Oktatási és Szolgáltató Bt. élménypedagógiai és bibliai élménypedagógiai trénere, irodavezetője és ügyfélszolgálati munkatársa. Kutatási területe a középmagyar kor északkelet-magyarországi területeinek nyelvjárási képe szociopragmatikai megvilágításban. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végezte.
Demján Tamás
Fizikus, az EN-CO Software Zrt. szoftvermérnöke. Kutatási területe a nanogyémántok atomi szintű szimulációs vizsgálata. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Fábián Miklós
Történész, az Ungvári 10-es Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola történelem tanára. Kutatási területe az Ugocsa vármegye református gyülekezeteinek története 1848-1918 között. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Fazekas Andrea
Irodalmár, az Oktatási Hivatal témavezetője. Kutatási területe a határon túli magyar irodalom, kortárs, nőirodalom. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Fejes Ferenc
Informatikus, az Ericsson Magyarország Kft. tudományos munkatársa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karának PhD hallgatója. Kutatási területe: a szolgáltatásminőség, torlódásszabályozás, kommunikációs hálózatok. Tanulmányait a Debreceni Egyetemen végezte.
Ferenc Viktória
Nyelvész, a II Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Nyelvészeti Tanszéki Csoport oktatója; a Nemzetpolitikai Kutatóintézet kutatási referense; a Kisebbségi Szemle és a Hungarian Journal of Minority Studies folyóirat szerkesztőségi tagja. Kutatási területe a kisebbségi nyelvhasználat, nyelvi jogok, kisebbségek anyanyelvi oktatása. Tanulmányait az II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Pécsi Tudományegyetemen végezte.
Fodor Gyula
Földrajz tanár, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola rektorhelyettese. Kutatási területe: Kárpátalja népessége és humán erőforrásai, Kárpátalja iparföldrajza, Kárpátalja turizmusa és turizmusföldrajza, a turizmus lokális és globális trendjei. Tanulmányait a Nyíregyházi Bessenyei György Tanárképző Főiskola Beregszászi speciális képzésén és a Debreceni Egyetemen végezte.
Gál Dávid
Fizikus, a Wigner Fizikai Kutatóközpont tudományos segédmunkatársa, az Ungvári Nemzeti Egyetem Fizika Karának doktorandusz hallgatója. Kutatási területe az Me_1 Me_2 P_2 S(Se)_6 típusú réteges szerkezetű ferroelektromos kristályok fizikai paramétereinek kutatása. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Gazdag Vilmos
Nyelvész, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Filológia Tanszék tanszékvezető-helyettese. Kutatási területe a szociolingvisztika, a kárpátaljai magyarok kétnyelvűsége, és a kölcsönszóhasználat. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Gönczy Sándor
Geográfus, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Földtudományi és Turizmus Tanszék oktatója. Kutatási területe a petrográfia, vulkanológia, geomorfológia. Tanulmányait a Kossuth Lajos Tudományegyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Heczel Anita
Fizikus, az Alabamai Egyetem, Anyagmérnöki Tanszék posztdoktori kutatója. Kutatási területe a finomszemcsés anyagok mikroszerkezete és mechanikai tulajdonságai, elektronmikroszkópia, röntgen- és elektrondiffrakció. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Iván András
Történész, a Debreceni Egyetem abszolvált PhD hallgatója. Kutatási területe a történeti földrajz, történeti ökológia, társadalomtörténet, településtörténet. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Debreceni Egyetemen végezte.
Jevcsák Szintia
Táplálkozástudományi szakember, a Debreceni Egyetem, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, Élelmiszertechnológiai Intézet tudományos munkatársa. Kutatási terület: Élelmiszertechnológia, édesipari technológia, malomipari technológia, élelmiszerelőállítás, élelmiszerfejlesztés. Tanulmányait a Debreceni Egyetemen és az Ungvári Egyetemen végezte.
Kohus-Nagy Viktória
Kémikus, a Magyar Nemzeti Bank Alapítvány projektmenedzsere. Kutatási területe a szervetlen kémia, analitikai kémia, szerves kémia, koordinációs kémia, szintézisek megtervezése, mikro- és makromolekulás analitikai vizsgálata. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Kolozsvári István
Biológus, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Biológia és Kémia Tanszék, Fodor István Kutatóközpont igazgatója. Kutatási területe a Felső-Tisza hidroökológiai és odonatológiai kutatása. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Debreceni Tudományegyetemen végezte.
Kopasz Gyula
Történész, a Péterfalvai Református Líceum történelem tanára. Kutatási területe a településkutatás, a népesség etnikai-, vallási-, és számbeli változásainak kutatása a Szernye-mocsár menti településeken. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Kopasz Vivien Meláni
Etnográfus, a Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola PhD hallgatója. Kutatási területe a településkutatás, a magyar református felekezeti identitás, a vallás megtartó szerepe a hagyományelemek továbbadásában. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Kosztur András
Történész, a XXI. Század Intézet vezető kutatója. Kutatási területe az orosz eurázsianizmus, civilizációelméletek, geopolitika. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Kosztyó Gyula
Történész, a Clio Intézet kutatója. Kutatási területe Ung, Bereg, Ugocsa és Máramaros vármegyék története 1918 őszén; A Magyarországi Tanácsköztársaság története Kárpátalján (1919. március 21. – április 29.); A magyar katonai közigazgatások története Kárpátalján a második világháború idején; Kárpátalja története 1939–1944; A holokauszt története Kárpátalján; A szovjet berendezkedés története Kárpátalján 1944-ben. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végezte.
Kovács Eleonóra
Etnográfus, az Ungvári Nemzeti Egyetem Ukrán-Magyar Oktatási-Tudományos Intézet, Magyar Történelem és Európai Integráció Tanszék óraadó tanára. Kutatási területe az első világháború, neveléstörténet. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Kovács Klára
Szociológus, a Debreceni Egyetem BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet munkatársa. Kutatási területe a sportszociológia, nevelésszociológia és a felsőoktatás-kutatás. Tanulmányait a Debreceni Egyetemen végezte.
Kovály Katalin
Geográfus, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Földrajztudományi Intézet tudományos munkatársa. Kutatási területe Ukrajna és Kárpátalja társadalom és gazdaságföldrajza, határ menti térségek kutatása, migrációkutatás. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán, az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetem végezte.
László Elemér
Meteorológus, az Atommagkutató Intézet, Izotópklimatológiai Laboratórium (IKER), tudományos munkatársa. Kutatási területe az Izotóp klimatológia és meteorológia Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán, a Ternopoli Nemzeti Pedagógiai Egyetemen, a Debreceni Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Linc Annamária
Geográfus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Földtudományi Doktori Iskola Földrajz-Meteorológia Program PhD hallgatója. Kutatási területe a határ menti térségek kutatása, határon átnyúló együttműködési kapcsolatok vizsgálata, Kárpátalja turizmusföldrajzának vizsgálata. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Szegedi Tudományegyetemen végezte.
Marcsák Gergely
Irodalmár, az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola magyar nyelv és irodalom tanára, szervezőpedagógusa, az EGYÜTT folyóirat (irodalom–művészet–humán tudományok–kultúra) olvasószerkesztője. Kutatási területe a kárpátaljai magyar irodalom, Vári Fábián László munkássága. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetem, a Debreceni Egyetemen és az Előretolt Helyőrség Íróakadémián végezte.
Molnár Attila
Biológus, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Biológia és Kémia Tanszék, Fodor István Kutatóközpont kutatója, a Nagydobronyi Erdei Iskola és Kutatóbázis vezetője. Kutatási területe a parazitológia, mezőgazdasági rovartan. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán végezte.
Molnár József
Geográfus, földrajz tanár, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Földtudományi és Turizmus Tanszékének vezetője. Kutatási területe: etnodemogeográfia, éghajlatváltozás, városi hősziget, katasztrofális árvizek kialakulása. Tanulmányait a Lvivi Ivan Franko Állami Egyetemen végezte.
Molnár Krisztián
Fizikus, a Munkácsi 3. számú II. Rákóczi Ferenc Középiskola fizikatanára. Kutatási területe a "Параметри газорозрядної плазми на суміші парів дийодиду, диброміду і дихлориду ртуті з гелієм, аргоном та ксеноном, ексиплексні та ексимерні лампи". Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Molnár-Csatlós Andrea
Pedagógus, a Nagydobronyi Líceum ukrán nyelv és irodalom tanára, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felnőttképzési Központ ukrán nyelvoktató tanára. Kutatási területe az óvodapedagógusok képzése Magyarországon, sajátos nevelési igényű gyerekekkel való munka. Tanulmányait a Munkácsi Humán-Pedagógiai Kollégiumban és a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán végezte.
Nagy Gabriella
Geográfus, a PTE TTK Földrajzi és Földtudományi Intézet, EFOP 3.4.4-16-2017-00004 sz. „Pályaorientáció, valamint a matematikai, természettudományos, informatikai, műszaki szakok népszerűsítése a felsőoktatásban” projekt, projekt-asszisztense, intézeti marketing referense. Kutatási területe a turizmusföldrajz, desztinációmenedzsment és a hálózatelmélet. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Pécsi Tudományegyetemen végezte.
Nánási-Molnár Anita
Nyelvész, a Debreceni Egyetem, Rendezvénykoordinációs és Alumni Központ alumni referense. Kutatási területe a nyelvtudomány, szociolingvisztika, tannyelvválasztás, nevelési nyelv megválasztása. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Orosz Júlia
Történész, a Könyvsziget Civil Szervezet elnöke, a PAPILIO – Természet- és Környezetvédelmi Egyesület alelnöke. Kutatási területe a nőtörténet, a kárpátaljai magyar nők helyzete a kommunista korszakban (1944–1955), oral history. Tanulmányait a Debreceni Egyetemen és az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Paládi Renáta
Történész, a Bécsi Napló (Bécs) kárpátaljai munkatársa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Történettudományi Doktori Iskola PhD hallgatója. Kutatási területe a 19-20. századi magyar történelem, Északkelet-Magyarország története (1848–1867), diplomáciatörténet, magyar–ukrán kétoldalú kapcsolatok. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Papp István
Geográfus, a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság vízhasznosítási referense, a Debreceni Egyetem, Földtudományok Doktori Iskola Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszék PhD hallgatója. Kutatási területe: a határ menti területek lehatárolása térinformatikai módszerekkel, települési fejlődési pályák Magyarország határ menti térségeiben, a közlekedési hálózatok és a komplex területi fejlettség időbeli összehasonlító vizsgálata a Trianon előtti és a mai felosztott területek összehasonlításával. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Debreceni Egyetemen végezte.
Séra Magdolna
Nyelvész, a Budapest Főváros IV. kerület Újpest Önkormányzat nemzetiségi referense. Kutatási területe a nyelvpolitika, iskolai tannyelv-választás és szórványkutatás. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Seremet Sándor
Történész, a Külügyi és Külgazdasági Intézet külső szakértője. Kutatási területe az I. világháború utáni határrendezések, nemzetiségi kérdések. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Suslik Ádám
Történész, a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárának és a Belügyminisztérium Levéltárának referense, levéltárosa. Kutatási területe az első világháború (hadifoglyok, katonai igazgatás, közigazgatás, alakulattörténet, társadalomtörténet). Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Károli Gáspár Református Egyetemen végezte.
Sütő Zsuzsanna
Szociológus, a Társadalomtudományi Kutatóközpont, a Kisebbségkutató Intézet és a Magyar Tudományos Akadémia Kiváló Kutatóhely tudományos segédmunkatársa. Kutatási területe a kisebbségszociológia, kisebbségi oktatás. Tanulmányait a Debreceni Egyetemen végezte.
Szanyi István
Fizikus, a MATE Műszaki Intézet és az ELKH Wigner Fizikai Kutatóközpont tudományos segédmunkatársa, az ELTE, Fizika Doktori Iskola, Részecskefizika és Atommagfizika program doktorandusza. Kutatási területe a nagyenergiás részecskediffrakció. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Tóth Attila
Geográfus, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátalja Magyar Főiskola, Földtudományi és Turizmus Tanszék adjunktusa. Kutatási területe a vallás és turizmus kapcsolódási pontjai Kárpátalján a turisztikai termékfejlesztés tükrében. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán, a Munkácsi Állami Egyetemen, a Lvivszka Politechnika Nemzeti Egyetem és a Pécsi Tudományegyetemen végezte.
Varga Dániel
Informatikus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Információs Rendszerek Tanszékének tanársegédje. Kutatási területe: a 3D pontfelhő feldolgozás: regisztráció, objektum felismerés, jellegzetesség leírók vizsgálata. Tanulmányait a Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Zubánics László
Helytörténész, az Ungvári Nemzeti Egyetem Ukrán-Magyar Oktatási-Tudományos Intézet Magyar Történelem és Európai Integráció Tanszék adjunktusa, docense. Kutatási területe a kora újkor története, településtörténet, a történelem segédtudományai. Tanulmányait az Ungvári Állami Egyetemen végezte.