Bejegyzés/oldal: 10 20 50 100
Adamczyk Katalin
Etnográfus, a Csomai Községi Óvoda intézményvezetője, a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola PhD hallgatója. Kutatási területe a kárpátaljai magyar szokásrendszer, hiedelemvilág. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Stepan Demianchuk Nemzetközi Humán Ekonómiai Egyetemen végezte.
Baraté Ágnes
Festő, a Révész Imre Társaság, és a Külhoni Magyar Cserkészet tagja. Tanulmányait a Drezdai Képzőművészeti Egyetemen, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, a Kárpátaljai Művészeti Főiskolán, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Bátyi Szilvia
Nyelvész, a Pannon Egyetem, Magyar és Alkalmazott Nyelvtudományi Intézet egyetemi adjunktusa. Kutatási területe a két- és többnyelvűség, nyelvkopás, nyelvi tájkép. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Pannon Egyetemen végezte.
Becske Pál-Zsolt
Történész, a Debreceni Egyetem abszolvált PhD hallgatója. Kutatási területe a történelmi Máramaros-Ugocsai Református Egyházmegye társadalom- és gazdaságtörténete a 19–20. században, Máramaros vármegye és az egykori öt koronaváros (Huszt, Visk, Técső, Hosszúmező, Máramarossziget) népességfejlődése, vallási és etnikai összetétele (1850–1910). Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Bence Norbert
Fizikus, az Ungvári Nemzeti Egyetem Fizika Karának doktorandusz hallgatója. Kutatási területe a nagyenergiás részecskefizika, a nagy energiájú proton-(anti)proton ütközések. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Benedek Viktória
Geográfus, a Debreceni Egyetem, Földtudományok Doktori Iskola Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszék PhD hallgatója. Kutatási területe a humánerőforrás készletek feltérképezése Kárpátalján, tanulmányi és munkavállalási célú mobiltás, roma kutatás. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Debreceni Egyetemen végezte.
Csordás László
Irodalmár, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Filológia Tanszék, Magyar Tanszéki Csoport tanársegéde, oktatója, az EGYÜTT folyóirat (irodalom–művészet–humán tudományok–kultúra), rovatszerkesztője (kritika). Kutatási területe a határon túli / kisebbségi magyar irodalmak, kárpátaljai magyar irodalom, irodalomkritika, kultúratudományi idegenségkutatás, Szilágyi István életműve. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Demes Sándor
Fizikus, a Rennes-i Egyetem (Univ Rennes), Fizika Intézet (IPR – UMR 6251) posztdoktori kutatója. Kutatási területe a molekuláris ütközések és kémiai reakciók elmélete. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Ukrán Nemzeti Tudományos Akadémia Elektronfizikai Kutatóintézetében végezte.
Demeter László
Biológus, az Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézet tudományos segédmunkatársa, a Pécsi Tudományegyetem, Biológiai és Sportbiológiai Doktori Iskola PhD hallgatója. Kutatási területe a Pannon régió, keményfaliget erdők, vegetációdinamika, erdőtörténet, erdei legeltetés, erdőhöz kapcsolódó hagyományos ökológiai tudás. Tanulmányait az II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán végezte.
Demján Izabella
Nyelvész, a Paamon Oktatási és Szolgáltató Bt. élménypedagógiai és bibliai élménypedagógiai trénere, irodavezetője és ügyfélszolgálati munkatársa. Kutatási területe a középmagyar kor északkelet-magyarországi területeinek nyelvjárási képe szociopragmatikai megvilágításban. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végezte.
Demján Tamás
Fizikus, az EN-CO Software Zrt. szoftvermérnöke. Kutatási területe a nanogyémántok atomi szintű szimulációs vizsgálata. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Fábián Miklós
Történész, az Ungvári 10-es Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola történelem tanára. Kutatási területe az Ugocsa vármegye református gyülekezeteinek története 1848-1918 között. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Fazekas Andrea
Irodalmár, az Oktatási Hivatal témavezetője. Kutatási területe a határon túli magyar irodalom, kortárs, nőirodalom. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Fejes Ferenc
Informatikus, az Ericsson Magyarország Kft. tudományos munkatársa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karának PhD hallgatója. Kutatási területe: a szolgáltatásminőség, torlódásszabályozás, kommunikációs hálózatok. Tanulmányait a Debreceni Egyetemen végezte.
Ferenc Viktória
Nyelvész, a II Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Nyelvészeti Tanszéki Csoport oktatója; a Nemzetpolitikai Kutatóintézet kutatási referense; a Kisebbségi Szemle és a Hungarian Journal of Minority Studies folyóirat szerkesztőségi tagja. Kutatási területe a kisebbségi nyelvhasználat, nyelvi jogok, kisebbségek anyanyelvi oktatása. Tanulmányait az II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és a Pécsi Tudományegyetemen végezte.
Fodor Gyula
Földrajz tanár, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola rektorhelyettese. Kutatási területe: Kárpátalja népessége és humán erőforrásai, Kárpátalja iparföldrajza, Kárpátalja turizmusa és turizmusföldrajza, a turizmus lokális és globális trendjei. Tanulmányait a Nyíregyházi Bessenyei György Tanárképző Főiskola Beregszászi speciális képzésén és a Debreceni Egyetemen végezte.
Gál Dávid
Fizikus, a Wigner Fizikai Kutatóközpont tudományos segédmunkatársa, az Ungvári Nemzeti Egyetem Fizika Karának doktorandusz hallgatója. Kutatási területe az Me_1 Me_2 P_2 S(Se)_6 típusú réteges szerkezetű ferroelektromos kristályok fizikai paramétereinek kutatása. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen végezte.
Gazdag Vilmos
Nyelvész, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Filológia Tanszék tanszékvezető-helyettese. Kutatási területe a szociolingvisztika, a kárpátaljai magyarok kétnyelvűsége, és a kölcsönszóhasználat. Tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.
Gönczy Sándor
Geográfus, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Földtudományi és Turizmus Tanszék oktatója. Kutatási területe a petrográfia, vulkanológia, geomorfológia. Tanulmányait a Kossuth Lajos Tudományegyetemen és a Debreceni Egyetemen végezte.
Heczel Anita
Fizikus, az Alabamai Egyetem, Anyagmérnöki Tanszék posztdoktori kutatója. Kutatási területe a finomszemcsés anyagok mikroszerkezete és mechanikai tulajdonságai, elektronmikroszkópia, röntgen- és elektrondiffrakció. Tanulmányait az Ungvári Nemzeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte.